Členové

CTIRAD (RÁĎA) ŠEBESTA

elektrická kytara, zpěv
rok narození: 1975
vybavení: Fender Stratocaster Eric Clapton signature, Les Paul Custom made od Zdenka Odehnala, Friedman Runt 20 + box T.A.D., Fender Blues Deluxe, atd…

MARTIN KÁRNÝ

zpěv, kytara
rok narození: 1988
vybavení: bezdrát. mikrofon SENNHEISER EW135,
akustická kytara LAG

JAN (ÁDA) ŠEBESTA

klávesy, zpěv
rok narození: 1961
vybavení: Kurzweil PC 3 LE6, Roland XP 10

DAVID ŠEBESTA

baskytara
rok narození: 1972
vybavení: Musicman Stingray 5, Fender JazzBass, MarkBass Mini CMD 121P, Trace Elliot GP7SM 130w, atd.

MAREK ŠEVČÍK

bicí
rok narození: 1976
vybavení: TAMA Starclassic Maple

Historie

Zelená pára vznikla v Brně již v roce 1993. Nějakou dobu hrála i vlastní skladby, povětšinou z dílny Mirka Hamrly, který později vytvořil vlastní zábavové těleso Hamrla boys. V roce 1995 vznikla kazeta s dvanácti studiovými nahrávkami a videoklip k písni Vraky aut, který se vysílal na brněnské televizi B-TV.

Od té doby se kapela zabývá výhradně převzatým repertoárem. Ze zakládajících členů zůstali dva, bratři Ctirad a David Šebestovi (kytara,basa). K těm se později přidal ještě jejich třetí bratr Jan Šebesta (klávesy) a synovec Michal Škrla, ve kterém se skrýval vynikající zpěvák a nahradil tak neméně výrazného Honzu Sklenáře, který se začal naplno věnovat divadlu, což zůstal dodneška jeho obor a je stálým členem Klicperova Divadla v Hradci Králové. Postupně Míšovi Škrlovi zabírá hodně času jeho druhá kapela Eremy a tak nastoupil na post zpěváka Martin Kárný, frontman brněnského revivalu Red Hot Chili Peppers.

Bubeníků se v kapele vystřídalo několik. K zakládající sestavě patřil Miloš Jahůdka, který skončil jako profesionální bubeník v USA. Nahradil ho Michal Pupala, který vydržel v kapele asi nejdéle, ale poté co si založil rodinu a vlastní firmu, tak už nemá na hraní čas.

Dále stojí za zmínku Šimon Kotek, což je momentálně významný manažer několika slavných kapel, mezi něž patří Vladimír Mišík, Bratři Ebenové, Sto zvířat, Vltava, Hudba Praha atd. Za zmínku stojí určitě i velký motorkář, námořník a dobrodruh Ondra Hrůza, který umí uspořádat výstavu čehokoli kdekoli.  Také s námi hrál Jakub Petr, vedoucí a později majitel obchodu s hudebními nástroji a Petr Šupler z Městského divadla Brno. Současný bubeník je Marek Ševčík, který chodí všude pozdě a furt něčím zdržuje, ale my ho i tak máme rádi 🙂